Czwartek, 9 Maj
Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola -

Sukcesy Pieńkowskiej i Wyrostek

Za nami Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików (13 lat) w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dwudniowych zawodach walczyły dwie zawodniczki Płetwala Szczytno, które pobiły swoje rekordy życiowe i ustanowiły czasy, plasujące je w górnej części tabeli Polski.

• Data:

Pierwszy dzień to start Martyny Pieńkowskiej. Podopieczna szczycieńskiego klubu popłynęła na 100 metrów stylem klasycznym, ustanawiając nowy rekord życiowy 1;17.57. Wynik ten uplasował ją na drugim miejscu zawodów w tej kategorii i dał trzecie miejsce w tabeli kraju. Podobny sukces odniosła również w niedzielę, w starcie na 200 metrów żabką. Do startów dołączyła również Lena Wyrostek.

- Martynka zajęła drugie miejsce z rekordem życiowym 2;51,40, jednocześnie plasując się na 5 miejscu w Polsce. Lenka poprawiła rekordy życiowe na 200 i 100 metrów stylem grzbietowym. Nie zdobyła medalu, ale jestem z niej bardzo zadowolony - relacjonuje trener Sławomir Szczerbal.

Martyna PIEŃKOWSKA: 100 m klasyczny - 1:17.57, 200 m klasyczny - 2:51.40.

Lena WYROSTEK: 100 m dowolny - 1:14.03, 100 m grzbietowy - 1:20.28, 200 m grzbietowy – 2:50.28.