Piątek, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Sport

Rudka ponownie będzie gościła siłaczy

Czwartek, 2018-04-19 11:10:28

Już po raz drugi Rudka (gmina Szczytno) stanie się w centrum sportów siłowych w naszym powiecie. To właśnie tam, 28 kwietnia, odbędą się IV Mistrzostwa Gminy Szczytno w Wyciskaniu Sztangi leżąc.

GKS Szczytno bezlitosny dla rywali (zdjęcia)

Środa, 2018-04-18 15:08:13

Lider z gminy Szczytno jest bezlitosny dla swoich rywali. Piłkarze GKS Szczytno ograli KS Wrzesina 5:0. Mecz odbył się w Lemanach, ale to drużyna z Wrzesiny była gospodarzem.

Łucznicy z 34 Chorągwi Komturii i Miasta Szczytno wzięli udział w XXII rundzie Turnieju Korespondencyjnego Bydgoskich Łuczników. Pierwsze miejsca wystrzelali sobie: Wiktoria Maciejewska i Sylwester Góralski.

Karatecy z Akademii Sztuk Walki wzięli udział 7 edycja międzynarodowego seminarium karate kyokushin "Polish Fighters Camp". Szkolenie odbyło się w Zakopanem.

W Elblągu odbyła się XII Wiosna Pływacka z okazji 100 lat Niepodległości Polski (rocznik 2004 i młodsi). Wśród pływaków na listach startowych było 8 zawodników z Płetwala Szczytno.

W sobotę, 19 maja w Leśnictwie Lipnik koło Szczytna odbędzie się II Promykowy Bieg Charytatywny. Ruszyły właśnie zapisy. Atrakcji na pewno nie zabraknie. A dochód z imprezy przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych stowarzyszenia „Promyk”.

Gminy Klub Sportowy Dźwierzuty otrzymał 25 tys. zł dotacji na swoją działalność z gminnej kasy. W klubie szkolą się głównie młodzi piłkarze.

W Piasecznie odbył się VII Ogólnopolski Turniej MAZOVIA CUP 2018. Nie zabrakło tam oczywiście karateków z Akademii Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark.

Michał Jędrzejczyk zajął 2 miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo. Zawody odbyły się w Poznaniu w ramach XV Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo.

Anna Mocarska – Gierach, przed Anetą Gudzbeler, wygrała finałowy turniej Grand Prix Szczytna Kobiet w tenisie ziemnym.

90-letnia Maria Kojro była najstarszą uczestniczką II Mistrzostw Szczytna w Biegu 12-godzinnym. Pokonała jedno okrążenie wokół Jeziora Domowego Dużego. Tegoroczne zawody wygrał Konrad Patla – przebiegł 22 okrążenia, a przekładając to na dystans - 106,70 km. Bieg miał charakter charytatywny. Udało się zebrać 3687,70 zł na rehabilitację chorego 10-latka.

Rośnie nam siatkarska potęga w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie. Tamtejsi gimnazjaliści wywalczyli właśnie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Powtórzyli w ten sposób sukces sprzed roku. Dziś apetyty mają jednak znacznie większe.

Nasi piłkarze na stadionie Manchesteru City (zdjęcia)

Sobota, 2018-04-07 17:04:08

Młodzi piłkarze z Football Academy Szczytno U10 wzięli udział w międzynarodowych mistrzostwach Football Academy Championschips 2018. Turniej odbył się w Anglii w Stoke-on-Trent

Aż dziesięć medali z Mistrzostw Polski Północnej PFKK przywieźli karatecy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Złote krążki wywalczyli Wiktor Cymerman, Emilia Gwiazda i Krystian Grzegorczyk.

Ultimate Frisbee, nasi w środku tabeli (zdjęcia)

Sobota, 2018-04-07 16:51:29

Ekipa MuJAHedini Dysku (Warszawa) wygrała Mazurski Klimat 2018, czyli czwartą edycję halowego turnieju Ultimate Frisbee w dywizji Mixed (panowie i panie w jednej drużynie). Drużyna ze Szczytna, organizator zawodów, Dirty Dishes zajęła piąte miejsce.

Wczoraj w Hali Wagnera w Szczytnie po raz XI odbył się miejski, międzyszkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i sporcie RAMBIT. Zawody wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

Marek Gawdziński został prezesem LKS Błękitni Pasym na kolejną kadencję. W sobotę odbyły się wybory nowego zarządu klubu. Jest kilka zmian.

Trwają przygotowania do 29. edycji Maratonu Juranda (zdjęcia)

Czwartek, 2018-03-29 10:06:06

Już niemal 190 zawodników zapisało się na tegoroczny Maraton Juranda. Będzie to 29. edycja imprezy. Zaplanowano ją na 13 maja.

Tenisowi mistrzowie z Rudki i Szyman (zdjęcia)

Środa, 2018-03-28 10:39:09

Kinga Sosnowska z SP Rudka, Wiktor Roszkowski, Aleksandra Zera i Kacper Rafałowicz z SP Szymany to indywidualni mistrzowie gminy Szczytno w tenisie stołowym.

Piłkarze Gwardii Jarka powtórzyli sukces sprzed 10 lat i ponownie wygrali Szczycieńską Halową Ligę Piłki Nożnej. O zwycięstwo tym razem jednak tak łatwo nie było. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem rozgrywek prowadziła drużyna Binsoftu.

Od trzech miesięcy Janusz Zakrzewski ma nowe uprawnienia. Został spikerem licencjonowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. - Ta licencja jest także honorowana przez PZPS i PZKosz czyli związki od siatkówki i koszykówki, które nie szkolą swoich spikerów – mówi Janusz.

Już oficjalnie, Ewa Bogusz jest nowym dyrektorem Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki w Szczytnie. Zastąpiła na tym stanowisku Jerzego Cimoszyńskiego, który odszedł na emeryturę.

W Szczytnie w niedzielę, 15 lipca odbędzie się Triathlon Szczytno 2018. Będzie to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. O wydarzeniu rozmawiamy z Anną Jesień, współtwórczynią wydarzenia.

Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Gimnazjum w Wielbarku wygrało mistrzostwa powiatu w piłce nożnej. Zawody odbyły się w hali w Wielbarku.

Juniorka Aleksandra Łachacz waga 69 kg została brązową medalistką XVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek w Boksie.

Roksana i Oliwia Dąbrowskie zapraszają na turniej Ultimate Frisbee Mazurski Klimat. Impreza odbędzie się w Szczytnie już po raz czwarty. Zaplanowano ją na najbliższy weekend 17-18 marca. W turnieju weźmie udział 10 drużyn, w tym jedna z Litwy. Mecze będą rozgrywane w hali Wagnera przy ulicy Lanca w Szczytnie. Początek rywalizacji, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, godz. 9.

Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie wygrali półfinał wojewódzki w minipiłce siatkowej szkół podstawowych. Podopieczni Pawła Cegielskiego wygrali wszystkie swoje pojedynki.

Aż 42 medale wywalczyli mali wojownicy Katany Szczytno podczas sobotniego turnieju jujitsu Katana Cup III. Po dwa złote medale zdobyli: Tymoteusz Stachula waga 42 kg, Gaspar Święciński (46 kg) i Zuzanna Kania (58 kg)

Damian Kujtkowski zamienił boisko na kulturystyczną scenę (zdjęcia)

Piątek, 2018-03-09 09:31:59

Europe Sport Power to międzynarodowe zawody kulturystyczne debiutantów połączone z targami fitness. Najlepszym debiutantem w kategorii ciężkiej okazał się na Damian Kujtkowski. Pokazy – zawody odbyły się w ostatni weekend (17-18 lutego) w Krakowie.