Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Pewna wygrana z wymagającym przeciwnikiem

Inauguracyjne spotkanie rozpoczynające wiosenne rozgrywki Wałpuszy 07 Jesionowiec zakończone zwycięstwem. W miniony weekend „zero-siódemka” gościła drużynę z Łęgajn, z którą wygrała 3:1.

Wynik spotkania otworzyła bramka z 25 minuty spotkania. Stratę udało się jednak szybko nadrobić, jeszcze przed przerwą. Na remis punktował Jakub Krupiński, przy asyście Mateusza Borowskiego.

- Był to bardzo ważny, jak nie najważniejszy dla nas moment w tym meczu — komentuje trener Cezary Kuciński. - Drugą połowę zagraliśmy dużo lepiej, choć goście nawet przez chwilę nie przestali odgryzać się nam atakami.

Prowadzenie dla gospodarzy dały bramki Łukasza Guta po asyście Daniela Gleby, a także indywidualna akcja Mateusza Lecha.

Solidnie przepracowana zima owocuje w zwycięstwa, lecz nie transfery. Wałpuszę w wiosennych rozgrywkach zobaczymy w prawie tym samym składzie. Na boisku pojawi się jeden nowy zawodnik, wychowanek Wałpuszy — Daniel Krupiński, który dołączył do zespołu w trakcie okresu przygotowawczego.

- Daniel zagra na prawej obronie. To solidny zawodnik, który ciężko przepracował zimę — mówi Cezary Kuciński, trener Wałpuszy.

Po spotkaniu z Łęgajnami, Wałpusza zajmuje trzecie miejsce w tabeli rozgrywek 3. grupy klasy A.

Skład Wałpuszy: A. Bagiński, M. Borowski, D. Gleba, Ł. Gut, A. Jabłonowski, J. Krupiński, A. Kucinski (88' Drężek), M. Lech (90' Orzoł), C. Nowakowski (85' Bagiński), B. Olender (C), K. Sygnowski (B).

KS WAŁPUSZA 07 JESIONOWIEC 3:1 KS ŁĘGAJNY

0:1 - 25' Marek Kwietniewski

1:1 - 33' Jakub Krupiński

2:1 - 74' Łukasz Gut

3:1 - 78' Mateusz Lech