Niedziela, 28 Kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa -

Reklama


Reklama

Mieszkaniec Rańska ambasadorem Unijnego Dialogu Młodzieżowego


Tomasz Bojanowski pochodzący z Rańska w gminie Dźwierzuty został mianowany na jednego z Ambasadorów Unijnego Dialogu Młodzieżowego.



Uroczysta gala wręczenia aktów mianowania odbyła w piątek, 24 listopada 2023 r. w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEIN, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, Rady Dzieci i Młodzieży RP oraz Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych.


Reklama

 

Reklama

Na reprezentanta województwa warmińsko-mazurskiego został wybrany Tomasz Bojanowski. Na co dzień mieszkaniec Rańska, doktorant w dyscyplinie nauk prawnych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autor monografii prawniczych i artykułów naukowych oraz współzałożyciel i zawodnik klubu piłkarskiego Towarzystwo Sportowe Perkun Orzyny.

 

- Przez następne 18 miesięcy będę miał niepowtarzalną okazję reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w tej ważnej roli. To dla mnie ogromne wyzwanie i jednocześnie niesamowita szansa, aby przyczynić się do budowania mostów porozumienia i współpracy między młodymi ludźmi z różnych zakątków Europy. Jesteśmy przyszłością naszych społeczeństw, dlatego wspólna praca i wymiana doświadczeń są kluczowe. Cieszę się, że mogę reprezentować nasze piękne województwo i mam nadzieję, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrych rzeczy – mówi Tomasz Bojanowski.

 

Czym jest unijny dialog młodzieżowy?

Unijny Dialog Młodzieżowy to mechanizm, umożliwiający wymianę poglądów między młodymi ludźmi a decydentami w ramach strategii UE na rzecz młodzieży, która skupia się na angażowaniu i łączeniu ze sobą młodych ludzi oraz wzmacnianiu ich pozycji.

 

Działania prowadzone są w ramach 18–miesięcznych cykli. Inicjatywa ta jest skierowana do wszystkich młodych ludzi, również tych o mniejszych szansach oraz niezaangażowanych w życie obywatelskie i nieaktywnych w tym zakresie.

 

Na poziomie krajów Unii dialogiem zarządzają krajowe grupy robocze, które są odpowiedzialne za prowadzenie lokalnych konsultacji i działań. Jego realizacją na poziomie Unii kierują natomiast trzy kraje sprawujące kolejno prezydencję w Radzie UE, które odgrywają wiodącą rolę w tym procesie i współpracują ściśle z Komisją Europejską, agencjami krajowymi, oraz z Europejskim Forum Młodzieży.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama