Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Katana Berserker's Team odnosi sukces na Grand Prix Jiu-Jitsu w Mińsku Mazowieckim

Za nami dwudniowe zawody Grand Prix Jiu-Jitsu w Mińsku Mazowieckim. W rywalizacji wzięło udział aż 800 zawodników, którzy przez dwa dni walczyli na pięciu matach. Jednym z klubów, który wystartował, był szczycieński Katana Berserker's Team.

Szczytno reprezentowało 13 zawodników w bardzo dobrej formie. Wyniki indywidualne przełożyły się na drużynowy. Katana zajęła 5. miejsce w klasyfikacji pośród 30 innych klubów.

Sobotnie zmagania rozpoczęli młodsi zawodnicy. Najlepszym okazał się Igor Morawski, który zdobył aż dwa złote medale w kategorii 42 kg, zarówno w kategorii zaawansowanej, jak i początkującej. Złoto wywalczyli również Gaspar Święciński (81 kg) i Paulina Więcek (38 kg).

Z dwoma krążkami turniej zakończył Alex Kołodziejski (26 kg), który wywalczył złoto i srebro, kolejno z zaawansowanych i początkujących. Drugie miejsce na podium wywalczyła również Marta Błaszczak, która wystartowała w kategorii 38 kg. Zdobytym brązem mogą pochwalić się: Wiktor Iwańczyk (66 kg), Kuba Ochelski (60 kg) i Rafał Lange (74 kg). Z turnieju po przegranych pierwszych walkach odpadli Kuba Koźlicki i Bartosz Małkowski.

W Mińsku startowali również doświadczeni już seniorzy. Na uwagę zasługuje osiągnięcie Łukasza Elbrudy, który zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 100 kg. Marcin Welk wywalczył srebrny medal w kategorii 70 kg, a Kamil Kołodziejski zgarnął brązowy medal z kategorii 88 kg. Na mińskich matach walczył również Paweł Szymański (biały pas, 65 kg), który przegrał w swojej kategorii. Stratę nadrobił w kategorii otwartej, w której startowało 70 osób. Szymański doszedł aż do ćwierćfinałów.

Grand Prix jiu-jitsu w Mińsku Mazowieckim przyciągnęło liczne grono kibiców i zawodników, a także zwróciło uwagę na sport, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.