Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Reklama


Reklama

Jakub został bohaterem biegu niepodległości


Ta pomoc kosztowała go utratę prowadzenia. Ostatecznie zajął 4 miejsce. Ale zyskał zdecydowanie więcej. Pokazał starszym biegaczom, że w sporcie liczy się nie tylko zwycięstwo. Najważniejszy jest drugi człowiek. Jakub otrzymał od organi...


  • Data:

Ta pomoc kosztowała go utratę prowadzenia. Ostatecznie zajął 4 miejsce. Ale zyskał zdecydowanie więcej. Pokazał starszym biegaczom, że w sporcie liczy się nie tylko zwycięstwo. Najważniejszy jest drugi człowiek. Jakub otrzymał od organizatorów drobny upominek za swoje zachowanie. - Takie postawy trzeba nagradzać, bo w dzisiejszych czasach są one niezwykle rzadkie – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński, który wręczał upominek Jakubowi.

 

Przybiegli i z innych województw

 

Na medale, które otrzymali, zasłyżyli wszyscy uczestnicy, których w tym roku było rekordowo dużo. To było dopiero czwarte niepodległościowe bieganie w Szczytnie, a przyciągnęło dobrze ponad pięciuset uczestników i to nie tylko z terenu powiatu,a z odleglejszych miejscowości. Miło było patrzeć na całą rodzinę: mamę, tatę i dzieci, którzy przyjechali pobiegać w Szczytnie aż z Mławy. Na młodzież z transparentami, dopingującą swoich szkolnych kolegów, na całą, wielopokoleniową „wycieczkę” z Wielbarka, zawodnika biegnącego z psem, a nawet z... niemowlęciem w wózku. Wszyscy w białych lub czerwonych, okolicznościowych koszulkach, uśmiechnięci, pełni energii. Nawet pogoda była pod wrażeniem. Zawodników było ponad pół tysiąca, ale drugie tyle osób „towarzyszących”, też na kilka godzin zostało odciągniętych od telewizorów i komputerów. I to jest tzw. „wartość dodana” wydarzenia.

 

Kuchnia” też jest ważna

 

Nie od rzeczy będzie też wspomnieć o tych, którzy zadbali o dobrą jakość niedzielnego biegania. Ci, którzy z organizacją imprez mieli kiedykolwiek coś wspólnego wiedzą, że to ogrom pracy, nerwówka, mnóstwo szczegółów, które trzeba przewidzieć i zabezpieczyć, i pamiętać, że każdy jeden może niewypalić, że na całości może zaważyć byle drobiazg. Są rzeczy, o których przy relacjach z imprez się nie wspomina, a może trzeba. Jak choćby o tym na przykład, że bardzo nieliczna obsada PCSTiR już od 4. w nocy przygotowywała trasę, znakowała, ustawiała namioty, sprzęty itp. Z pomocą współorganizatorów, kolegów, znajomych, czasem rodziny – w sumie kilkudziesięciu ludzi. A znakomita ich większość wcale nie musiała tego robić. Zwyczajnie – chciała.

Kiedy bierzemy udział w wielkich imprezach, najczęściej dostrzegamy mankamenty – jeśli występują, ale raczej nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak wielu ludzi i jak wiele wysiłku włożyło w to, byśmy mogli dobrze się bawić przez kilka godzin.

 

I najważniejsze: liczby i nazwiska

 

Szczycieński Bieg Niepodległości zorganizowali Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Klub Biegacza „JURUND” i Zespół Szkół nr 1 w Szczytnie.


Reklama

W ramach imprezy odbyły się: Mały Szczycieński Bieg Niepodległości dla szkół podstawowych – 100 uczniów, oraz gimnazjalnych – 41 uczniów, bieg główny, w którym udział wzięło 350 zawodników, marsz na kijkach – 50 zawodników, jazda na rolkach – 19 zawodników. Łącznie w „Szczycieńskim Biegu Niepodległości” udział wzięło 560 osób.

 

Tom/hab

 

Klasyfikacja końcowa: Mały Szczycieński Bieg Niepodległości

Szkoły podstawowe klasy I – III dziewczęta

1. Tyczyńska Nadia

2. Dudek Zuzanna

3. Kojro Alicja

 

Szkoły podstawowe klasy I – III chłopcy

1. Warcholak Krzysztof

2. Olifirko Lucjan

3. Szyszka Michał

 

Szkoły podstawowe klasy IV – VI dziewczęta

1. Abramczyk Maria

2. Murach Maja

3. Dudziec Martyna

 

Szkoły podstawowe klasy IV – VI chłopcy

1. Głąbowski Stanisław

2. Kołakowski Maciej

3. Michalczak Maksymilian

 

Gimnazja - dziewczęta

1. Bojanowska Anna

2. Rosińska Zuzanna

3. Motulewicz Patrycja

 

Gimnazja - chłopcy

Reklama

1. Gąsiewski Krystian

2. Kozłowski Kamil

3. Rożenko Michał

 

 

 

Klasyfikacja końcowa: Szczycieński Bieg Niepodległości

 

Generalna Mężczyzn

1. Pszczółkowski Paweł
2. Grygo Paweł
3. Spustek Marcin

Generalna Kobiet

1. Lisowska Aleksandra
2. Gosk Anna
3. Sudzińska Mariola

Kobiety 16-19 lat

1. Pietruczuk Alicja
2. Sasin Klaudia
3. Pliszka Klaudia

Mężczyźni 16-19 lat

1. Trzciński Paweł
2. Bojanowski Tomasz
3. Chełstowski Kamil

Kobiety 20-35 lat

1. Jacyszyn Monika
2. Emilia Gołdap
3. Żebrowska Joanna

Mężczyźni 20-35 lat

1. Filipowicz Tomasz
2. Dąbkowski Przemysław
3. Brynda Marcin

Kobiety 36-50 lat

1. Gawrońska Beata
2. Majewska Sylwia
3. Murach Sylwia

Mężczyźni 36-50 lat

1. Symerewicz Marek
2. Krzyżanowski Karol
3. Bryła Artur

Kobiety 51-60 lat

1. Kulesza Małgorzata
2. Siwczak Izabela
3. Figat Alina

Mężczyźni 51-60 lat

1. Długosz Marek
2. Kulesza Bogusław
3. Kuszpa Andrzej

Mężczyźni powyżej 60 lat

1. Klepacki Tomasz
2. Zapadka Stanisław
3. Parcheta Andrzej



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama