Poniedziałek, 20 Maj
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny -

Brąz Asi Marszelewskiej w Halowych Mistrzostwach Polski

Skromna, trzyosobowa reprezentacja lekkoatletów Juranda Szczytno wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, które odbyły się w ubiegły weekend w Rzeszowie. Do Szczytna klub wrócił z jednym medalem - brąz w kategorii U20 zdobyła Joanna Marszelewska.

• Data:

Zmagania podczas Mistrzostw Polski rozpoczął Jakub Kienigsman. Zawodnik specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki, tym razem w hali wystartował na 300 metrów płaskie. Kuba w swoim biegu eliminacyjnym poprawił swój rekord życiowy (37.62 sek) i ostatecznie został sklasyfikowany na 18. miejscu w Polsce.

W sobotni wieczór do rywalizacji przystąpił też Karol Kijewski. Po noworocznej zmianie kategorii wiekowej na wyższą (na U20) i zmianie kuli na sześciokilogramową, Karol nie był faworytem do medali - na Mistrzostwa jechał z piątym wynikiem w tabelach i tak też skończył konkurs. Ostatecznie utrzymał piąte miejsce w Polsce, w rywalizacji ze starszymi rywalami.

- W swoim roczniku 2005, po raz kolejny był bezkonkurencyjny i uzyskał najlepszy wynik – dodaje trener Maciej Bukowiecki.

Jako ostatnia, w niedzielę, wystartowała Joanna Marszelewska. W zeszłym roku zajęła najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce, więc tym razem miała o co walczyć. Finalnie, Asia zajęła trzecie miejsce, zdobywając swój czwarty medal Mistrzostw Polski w karierze.