Piątek, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Monika Sawicka w czterech epizodach

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozogach gościła pisarkę i dziennikarkę – Monikę Sawicką, autorkę książek dla dzieci oraz dla dorosłych. Pani Monika przeprowadziła cztery spotkania dla różnych grup wiekowych.Najpierw autorka opowiedziała dzieciom z klas II-III podstawówki na czym polega praca pisarki, jak powstają książki i co jest ich inspiracją. Podobna tematyka towarzyszyła spotkaniu z przedszkolakami i pierwszakami.


Maluchy dowiedziały się m.in.: gdzie mieszkają pomysły, co to jest wyobraźnia oraz co ma wspólnego lepienie bałwana z pisaniem książki. Wysłuchały też fragmentów książki o psie Kajtusiu. Na zakończenie spotkań z najmłodszymi uczestnikami, pisarka ogłosiła konkurs plastyczny związany z głównym bohaterem prezentowanych książeczek.
 

Kolejną grupą byli gimnazjaliści. Pisarka przeprowadziła warsztat historyczno-literacko-plastyczny, którego celem było budowanie w młodzieży świadomości, że należy do wspólnoty i skrawka ziemi zwanego „Ojczyzną”. Kolejnym zadaniem było przypomnienie symboli narodowych, historii Polski z okresu zaborów, życiorysu Józefa Piłsudskiego oraz wyrażenie zdobytej wiedzy za pomocą działalności artystycznej: plastycznej i literackiej.


W ostatnim spotkaniu uczestniczyli uczniowie miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Tematem przewodnim były problemy poruszane przez autorkę w książkach - trudne, aktualne i bliskie młodzieży.
 

Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy mieli możliwość nabycia książek z dedykacją od autorki oraz wykonania wspólnego zdjęcia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze