Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Bartosz Kukliński przywiózł złoto z Torunia

Bartosz Kukliński z Gwardii Szczytno wygrał swoją kategorię w turnieju Copernicus Judo Cup. Były to jednocześnie otwarte mistrzostwa Torunia. Srebrny medal z zawodów przywiozła Maja Rykowska.

• Data:

W toruńskim turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników reprezentujących 50 klubów z całego kraju.

Do Torunia pojechała też pięcioosobowa ekipa Gwardii Szczytno. Podopieczni trenerów Tadeusza i Michała Dymerskich wywalczyli dwa medale oraz dwa punktowane miejsca.

Znakomicie zaprezentował się Bartosz Kukliński, który startując w kategorii dzieci starszych w wadze 42 kg. zdobył tytuł mistrza Torunia.

- Nasz zawodnik wygrał efektownie i przed czasem wszystkie 4 walki – mówi z dumą Tadeusz Dymerski. - Na uznanie zasługuje także postawa Mai Rykowskiej, która zdobyła tytuł wicemistrzowski w kategorii dzieci starszych w wadze 50 kg.

Zawodniczka Gwardii Szczytno wygrała dwie walki. Niepowodzenie spotkało ją w walce finałowej i to dopiero w dogrywce.

Na wyróżnienie zasługują także Natalia i Wiktor Dodajewscy, którzy stoczyli po dwie zwycięskie walki. Z zawodów odpadli tuż przed strefą medalową zajmując punktowane miejsca. Mocno obsadzony turniej w Toruniu był dobrym sprawdzianem dla naszych zawodników przed zbliżającymi się mistrzostwami województwa warmińsko-mazurskiego, które odbędą się pod koniec miesiąca w Ełku.